Nasze
Laboratorium
Laboratorium Instytutu Mikroekologii to nowoczesna placówka, w której codziennie dokonywana jest diagnostyka szerokiej gamy badań krwi, kału, a także wymazów z błon śluzowych.
Zespół wykwalifikowanych specjalistów
W diagnostyce laboratoryjnej bardzo ważny jest nowoczesny sprzęt oraz dobór odpowiedniej metody badania. Jednak najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jakości oferowanych badań, jest czynnik ludzki – czyli wykwalifikowani pracownicy. W laboratorium w Poznaniu pracuje zespół wyspecjalizowanych diagnostów pod kierownictwem specjalisty mikrobiologii medycznej dr n. farm. Michaliny Pazgrat-Patan. Oprócz diagnostów pracują u nas także technicy analityki medycznej i biotechnolodzy. Cały zespół laboratorium regularnie podnosi swoje kwalifikacje podczas licznych kursów i szkoleń.
Jakość pod stałą kontrolą
Aby wynik badania mógł stanowić podstawę do postawienia diagnozy musi być w pełni wiarygodny. Diagnostyka laboratoryjna jest dziedziną w której szczególne znaczenie ma precyzja, przestrzeganie procedur i standardów. Dlatego, aby móc oferować najlepsze badania laboratoryjne w Poznaniu, a także całej Polsce (za pomocą materiałów wysyłanych przez pacjentów do naszego laboratorium w Poznaniu), cały czas monitorujemy i doskonalimy nasz system jakości:
- bierzemy udział w dostępnych programach kontroli zewnątrzlaboratoryjnej, w których corocznie uzyskujemy najwyższe oceny,
- w laboratorium w Poznaniu korzystamy z profesjonalnego sprzętu i wysokiej jakości testów posiadających certyfikat IVD,
- jesteśmy zgłoszeni do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL),
- sprzęty są sprawdzane w ramach programu kontroli jakości,
- nad procedurami wszystkich badań laboratoryjnych w Poznaniu czuwa specjalista ds. jakości – mgr Monika Szewc.
Dzięki tak zaawansowanemu systemowi zapewnienia jakości mamy kontrolę nad każdym etapem badania – od momentu przyjęcia próbki aż do wydania wyniku. Wykonując badania laboratoryjne w Poznaniu, w Instytucie Mikroekologii, możesz być pewnym, że otrzymany wynik jest wiarygodny i można na jego podstawie decydować o dalszej terapii.